Pomiar przepływu powietrza

Czy wiesz, że:

Firma airhouse, jako jedna z nielicznych na rynku, świadczy unikatową usługę pomiaru przepływu powietrza w pomieszczeniach z zainstalowanym systemem wentylacji oraz rekuperacji. Pozwala ona na precyzyjne określenie, czy ilość powietrza dostarczanego oraz pobieranego są właściwe dla danego obiektu oraz czy spełnione są polskie normy w tym zakresie.

Celem pomiarów jest sprawdzenie, ile m3 powietrza jest dostarczane oraz usuwane z poszczególnych pomieszczeń. Badanie przepływu umożliwia w praktyce sprawdzenie, czy system wentylacji działa prawidłowo. Pozwala także na optymalizację działania systemu wentylacji w domach i mieszkaniach  – dostosowanie go do zmieniających się potrzeb, liczby użytkowników oraz przeznaczenia pomieszczeń.

Pomiar umożliwia również weryfikację poprawności pracy systemu wentylacji oraz wykonanej przez instalatorów pracy.

Do zdiagnozowania ilości przepływu powietrza firma airhouse wykorzystuje atestowany – z certyfikatem kalibracji – anemometr renomowanej firmy Airflow.

Certyfikat kalibracji informuje o właściwościach konkretnego egzemplarza urządzenia i świadczy o możliwości uzyskiwania powtarzalnych pomiarów.

W pomieszczeniach „czystych” (w których są umieszczone nawiewy): gabinecie, pokoju oraz sypialni potrzeba nie mniej niż 30m3/h powietrza. W salonie niezbędną ilość powietrza obliczamy mnożąc jego kubaturę (powierzchnia x wysokość) przez 1,5 m3/h.

W przypadku pomieszczeń „brudnych” (w których są umieszczone wyciągi) potrzeba:

  • Kuchnia – nie mniej niż 70 m3/h
  • Łazienka – nie mniej niż 50 m3/h
  • WC bez łazienki – nie mniej niż 30 m3/h
  • Garderoba, spiżarnia – nie mniej niż 30 m3/h

pomiar przepływów

Wentylacja i rekuperacja: