Serwis i montaż
kominków ekologicznych

Czy wiesz, że:

fp_bottom

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo zarówno nowoczesne kominki z płaszczem wodnym, jak i biokominki, piece wolnostojące oraz szeroką gamę akcesoriów m.in. wkłady, kratki, obudowy kominkowe oraz asortyment niezbędny do instalacji i wykończenia kominka.

Czym są kominki z płaszczem wodnym?

Jako że drewno jest stosunkowo tanim paliwem wiele osób wykorzystuje kominek jako urządzenie grzewcze zapewniające optymalny komfort cieplny w okresie zimowym. Kominek z płaszczem wodnym podgrzewa wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania, stanowiąc doskonałą alternatywę dla kotła na drewno. Co więcej, ma atrakcyjny wygląd i może być traktowany jako dodatkowa ozdoba salonu. Płaszcz wodny, wykonany z podwójnych ścianek, otacza komorę spalania. Aby uzyskać jeszcze lepszą wydajność cieplną stosuje się specjalne płomieniówki, przez które przepływają spaliny. Pomiędzy ścianką a płomieniówkami znajduje się wolna przestrzeń wypełniona wodą, która – na skutek ogrzania – może zasilać instalacje.

Różnica pomiędzy kominkami

W kominkach tradycyjnych ogrzewane jest wyłącznie powietrze, natomiast większa część ciepła jest niewykorzystywana i ucieka przez komin wraz z gazami. Płaszcz wodny daje natomiast wymierne oszczędności i pozwala równie efektywnie ogrzewać domowe pomieszczenia.

Kominki wolnostojące z płaszczem wodnym

Bogaty asortyment kominków oraz wkładów kominkowych z płaszczem wodnym w jednym miejscu. Zapewniamy profesjonalne doradztwo przy wyborze kominków – pomożemy Państwu także przy instalacji kominka z płaszczem wodnym w Warszawie oraz okolicach. Innym atutem naszego sklepu są wyjątkowo atrakcyjne ceny kominków.

Kominki wolnostojące z płaszczem wodnym to prawdziwy hit. Pomimo relatywnie prostej konstrukcji są to zaskakująco efektywne urządzenia – na wyposażeniu posiadają specjalny zbiornik wodny (płaszcz), który przesyła ciepło do instalacji ogrzewającej mieszkanie. Tym sposobem, straty ciepła ograniczone są do minimum.

Profesjonalny montaż i serwis (Warszawa i okolice)

Interesuje Państwa profesjonalny montaż kominków z płaszczem wodnym w Warszawie i okolicach? Specjaliści firmy Air House szybko i sprawnie zamontują wkład kominkowy z płaszczem wodnym w Państwa domu! Dodatkowo, zapewniamy profesjonalny serwis kominków i urządzeń wentylacyjnych – lata doświadczenia i najwyższa jakość usług.

Biokominki – nowoczesne ogrzewanie domu

Jeżeli poszukują Państwo eleganckiego sposobu na dodatkowe ogrzewanie domu, to kominek na biopaliwo będzie idealnym rozwiązaniem! Cena ekologicznego kominka jest niższa niż tradycyjnego odpowiednika, a przy tym zapewni on doskonałe ogrzewanie domu w niskiej cenie. Zapraszamy Państwa do naszego sklepu z biokominkami w Warszawie – w stałej ekspozycji kilka modeli.

Biokominki to idealny dodatek do każdego pomieszczenia – tworzą wokół siebie niesamowite ciepło, które promieniuje na cały dom, promieniując przyjemną atmosferą na resztę domu. Ważną ich zaletą są kompaktowe wymiary dzięki którym takie kominki bez problemu zmieszczą się w praktycznie każdym mieszkaniu.

Paliwo do biokominka

W kominku na biopaliwo zamiast drewna spalany jest produkt na bazie etanolu, który jest znacznie bardziej wydajny niż inne paliwa – kaloryczność bioetanolu wynosi nawet 30 mJ na kilogram, a na przykład w przypadku drewna jest to zaledwie 12 mJ. Taka wydajność automatycznie przekłada się na wyższą efektywność ogrzewania pomieszczeń.

Zakres usług – od projektu, aż po montaż i serwis kominków

Realizujemy zlecenia z zakresu projektowania, montażu, zabudowy oraz konserwacji kominków; podejmiemy się nawet najbardziej wymagających prac. Stosujemy wyłącznie wkłady oraz akcesoria od renomowanych producentów, posiadające certyfikaty jakości i długoletnie okresy gwarancyjne.

Jesteśmy przekonani, że każdy – nawet najbardziej wymagający klient – znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Celujemy w nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania, dlatego nasze kominki osiągają optymalne parametry techniczne w tym efektywność energetyczną sięgającą nawet 80 proc.

Cenimy sobie profesjonalizm, dlatego nasi pracownicy stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zadawania pytań. Chętnie wyjaśnimy wszelkie nurtujące kwestie.

Wentylacja i rekuperacja: